Jak rozsądnie rozplanować przestrzeń w kuchni?

W kuchni spędzamy stosunkowo dużo czasu w ciągu dnia, zwłaszcza gdy lubimy przygotowanie posiłków czy urządzanie przyjęć. Dlatego warto tak zorganizować przestrzeń w kuchni, by móc się w niej swobodnie poruszać i łatwo z niej korzystać, mieć pod ręką najważniejsze urządzenia i przedmioty i by nie męczyć się nadmiernie podczas kuchennej krzątaniny.

Warto znać podstawy urządzania wnętrz, by potem nie natknąć się na takie problemy jak np. to, że szafka się nie otwiera w całości lub że trzeba pokonywać długi dystans między lodówką a kuchenką. Albo że pozostają jakieś niewykorzystane przestrzenie, których nie można niczym wypełnić, a przecież każda przestrzeń przyda się w każdej kuchni, w każdym domu. Nie rezygnujmy z niej zbyt łatwo, dajmy nasz projekt do oceny komuś, kto zawodowo zajmuje się projektowaniem kuchni – na pewno znajdzie sposób na takie ułożenie wszystkich elementów, by kuchnia pomieściła wszystko co powinna i pozwoliła na wygodną pracę.

Odpowiednie rozplanowanie mebli i sprzętów w kuchni to krok w stronę ułatwienia pracy i uprzyjemnienia przygotowywania posiłków. Zachęcamy do spotkania z naszymi doświadczonymi pracownikami, którzy każdego dnia pracują nad jakąś nową kuchnią.

Comments are closed.